Arsimi i mesëm

KOEFICIENTET E LENDEVE ME ZGJEDHJE 2013

BALLOJA E MATURES        Pjesa IPjesa II

Tashme prej vitesh, ne vigjilje te vitit te ri organizohet ne shkollen tone balloja e matures. Eshte nje aktivitet i bukur nje shenje lamtumire midis maturantesh, mesuesish dhe shkolles, pas disa vitesh ne jeten tone si nxenes. Programin e pergatiten vete maturantet duke u perkushtuar qe kjo veprimtari te na kenaqte ne, por edhe te jepte nje mesazh optimist per te ardhmen, duke krijuar nje mjedis te gezueshem. Aktiviteti nxori ne pah talente te pazhvilluara qe askush nuk i kishte evidentuar. E kujt do ti shkonte nder mend se ajo, Ilda e qete e urte do te fshinte brenda vetes ate aftesi te mrekullueshme per te luajtur nje violete te vogel por potente. Po keshtu Migersi duke luajtur aq bukur, prezentuese Marsela Shahaj dhe Adia Cela Violeta, Saida, Gazi.

Por s’mund te mos permendim ndihmesen e pakursyer te mesuese Lumturi Poros e cila na qendroi prane çdo moment te shfaqes e cila u zbukurua nga kercimet e bukura plot hijeshi te shoqeruara me veshjet elegante te vajzave. Shfaqja u prit me kenaqesi nga te gjithe te pranishmit mesues e nxenes dhe u vleresua gjithashtu me dhurata nga ana e presidentit te shkolles Zotit Bujar Lulaj

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s