RREGULLORJA E BRENDËSHME E SHKOLLËS

logo e shkollës

REPUBLIKA E SHQIPËRISË

MINISTRIA E ARSIMIT DHE SPORTEVE

DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE FIER

SHKOLLA JOPUBLIK “BOTA E DITURISË”

 

Tel: 069 3748746 & 067 2572403 E-mail: bota.diturise@yahoo.com Web: botaedituris.wordpress.com 

RREGULLORE-E-BRENDSHME-E-SHKOLLES BOTA E DITURISE

VITI SHKOLLOR   2013 – 2014

LENDA:

RREGULLORE E BRENDSHME E SHKOLLES “BOTA E DITURISË”

 

BAZA LIGJORE:

 

  1.  LIGJI NR 69/2012 “Per sistemin arsimor parauniversitar ne SH.”
  2.  UDHEZIMI 30 DT 02/08/2013 “Per rregulloren tip te institucioneve arsimore”
  3.  DISPOZITAT NORMATIVE 2013
  4.  UDHEZUESET PER KURRIKULEN E RE TE ARSIMIT PARAUNIVERSITA

 

 

  PËRMBAJTJA E RREGULLORES  
1 RREGJISTRIMI i NXENESVE
2 ORGANIZIMI NE SHKOLLE
3 SIGURIA DHE MIREMBAJTJA NE SHKOLLEN
4 PUNONJESIT NE SHKOLLE
5 VLERESIMI i NXENESVE
6 MESUESIT NE SHKOLLE
7 NXENESIT NE SHKOLLE
8 VEPRIMTARITE DHE AKTIVITETET E SHKOLLES
9 MARKETINGU i SHKOLLES
10 PUNIMET E NXENESVE DHE BAZA MATERIALE NEPER KLASA
11 HISTORIKU i SHKOLLES DHE KLASES
12 GAZETA E SHKOLLES
13 TRANSPORTI i NXENESVE
14 MESUESI KUJDESTAR NE SHKOLLE
15 DISIPLINA NE SHKOLLE
16 LEJA E ZAKONSHME E MESUESVE
17 PERDORIMI i TIK NE SHKOLLE
18 RREGJISTRI ELEKTRONIK i SHKOLLES
21 PLANI VJETOR i MESUESIT TE SHKOLLES
22 PORTOFOLI KURRIKULAR i MESUESIT TE SHKOLLES
23 OLIMPIADAT E SHKOLLES
24 DREJTORI i SHKOLLES
25 QEVERIA E NXENESVE TE SHKOLLES

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s